TEL 0212 861 00 81
CEP 0532 285 60 61


Koltuk Söküm Projeleri

 

2918 sayılı Karayolları Trafik kanununa göre 09 kişilik minibüs olan araçlar otomobil olmuştur, bu araçlar araç muayene gelmeden önce araç trafik ve tescil belgerini değiştirmerleri gerekmektedir, 10-17 kişilik araçlarda minibüs olmuştur daha önce 16-17 kişilik otobüs olan araçlarda  trafik ve tescil belgelerini minibüs olarak düzelttirmeleri gerekmektedir. Koltuk sayısı 18-19 olan araçlarda ise araç plan proje ile koltuk sökülerek araçlar minibüs sınıfına düşürülmektedir. Minibüs sınıfına düşen araçların Yıllık vergileri ve ve trafik sigortaları çok daha ucuz olmaktadır.. Otobüs ise 18 kişi ve üstü olmuştur.

 

Panelvan Kamyonet, Minibüs ve Otobüs grubu araçlarda yapılan işlemler araç tadilat projeleri ile olmaktadır. Okul taşıtı araçların okul taşıtından araç plan proje ile çıkarılması durumunda istiab haddinde problem çıkmaktadır, böyle bir durumda araçta koltuk sökülmesi gerekmekte olup araç projesi çizilmesi gerekmektedir. 

 

Panelvan grubu araçlarda renault kango, fiat doblo, ford connect, ford transit, renault master araç gruplarında da koltuk sökme işlemi yapılmaktadır.

 

Otobüs grubu araçların koltuk sökülerek 14+1 kişilik minibüse araç plan proje ile dönüştürülmesi

5+1 Kişilik Yandan Camlı Çift Sıra  Panelvan araçların koltuk sökülerek 2+1 panelvana dönüştürülmesi

 

Minübüs olarak kullanılan araçların koltuk sökülerek  araç plan proje ile yandan camlı  tek sıra koltuklu veya yandan camlı iki sıra koltuk, yandan camlı üç sıra kotuklu panelvana tadilatı yapılabilir.

 

Otobüs olarak trafiğe çıkmış araçlarda da koltuk sökme işlemi uygulanmaktadır, 18 veya 19 kişilik küçük otobüs olarak tescil edilmiş araçlara koltuk sökülmesiyle 14+1 kişilik minübüse araç proje tadilatı ile dönüştürülebilir..

 

Koltuk Sökme Projesi İçin Gerekli Evraklar

1- Aracın Trafik Tescil Belgesi

2- Aracın Koltuk Söküm İşcilik Faturası

3- Aracın Koltuk Yerleşim Planı

 

31 kişilik Otobüs grubunda trafik sigortasının çok fazla çıkmasından dolayı bir kotuk sökülerek araç 30 kişilik otobüse dönüştürülmesi durumunda trafik sigortaları fiyatı % 100 düşmektedir.